• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Falezyum Residence  
Altıntaş Mah. 31115 Sok.No:3  07112 - Aksu/ANTALYA
Tel : 0(242)354 00 28 & Cep : 0(530)347-87-68
    • FALEZYUM RESİDENCE SİTESİ
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
    • Başlık Metni
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
SÜRKÜ NO:1

FALEZYUM RECİDENCE SİTE SAKİNLERİNE

SİRKÜ NO: 01

TARİH : 31.12.2018

KONU: SİTEMİZİN MEVCUT DURUM TESPİTİ

Çok kıymetli Falezyum Residence Ailesi. Sizlerinde desteği ile 09.12.2018 tarihinde site yönetimimize seçilmiş bulunmaktayız. Geçirdiğimiz iki hafta süre boyunca yaptığımız iş ve işlemleri sizlerle paylaşmak istedik.

1. Devir aldığımız yönetimin gelir ve gider hesapları denetcimiz tarafından incelenmeye başlanıldı.

2. Sitemizin asansörlerimizin mevcut durum tespiti yapıldı. Aldığımız bilgi tüm bloklarımızdaki bütün asansörlerin acil revizyona tabi tutulmasının gerektiği şu anki kullanımın oldukça riskli olduğu tesbit edildi. Bu işlemi yapabilecek yeterlilikteki firmalarla görüşmeler yapıldı teklifler toplanıyor.

3. Dairelerimizin su ihtiyacını karşılayan arıtma sistemimizin yeterli olmadığı bu sebepten dolayı yoğun kullanım dönemlerinde kuyu suyunun arıtmadan geçmeden direk dairelerimize gönderildiği sertlik düzeyi oldukça yüksek olan bu suyun kat maliklerimizin makine ve musluk bataryalarına zarar verebileceği tespit edilmiştir.sistemin kapasitesinin arttırılması ve arıtmanın tam olarak yapılabilmesi için çalışmalara başlanılmış en kısa sürede sizlere konu hakkında bilgi paylaşımında bulunulacaktır.

4. İnşaat mühendisleri ve yalıtım uzmanları tarafından binamızın taşıyıcı kolon ve kirişleri kontrol edilmiş kolon ve kirişlerde ki demirlerde Paslanma ve yıpranmanın başladığı tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak yapılacak işlemler hakkında teklif toplanmaya başlanılmıştır.

5. Sitemiz içerisinde bulunan elektirik kablo ve panolarının durumu inceletilmiş risk teşkil eden hususların düzeltilmesi için teklifler toplanılmaya başlanılmıştır.

6. Sitemizin Katlarında bulunan yangın dolaplarının çalışmadığı herhangi bir yangın durumunda sadece katlarda bulunan yangın tüpleriyle müdahale edilebileceği bunun da taktir edeceğiniz üzere yeterli olmadığı tespit edilmiş olup konuyla ilgili teklif toplama çalışmalarına başlanılmıştır.

7. Dairelerimize giden su borularının ve elektirik kablolarının aynı şafttan dağıtımının yapıldığı herhangi bir su kaçağı durumunda elektirik sistemimizde ağır hasarların olaşabileceği tespit ettirilmiş olup en kısa sürede bu alanda bir çalışmanın yapılması gerektiği programımıza alınmıştır.

8. Sitemizin Kasım ayı elektirk ücreti 7.829,92 TL sitemizin hesabında para olmaması nedeniyle geçikmeli olarak ödendi. Ödeme özverili kat maliklerimizin önümüzdeki aylara ait aidatlarını peşin ödemeleri sayesinde yapılmıştır.

9. Kone Asansör firmasına sitemizin 34.262,68 TL borcu bulunmaktadır . Bu borç için geçmiş yönetim tarafından 25.Aralık 2018 vadeli 22.950,00 TL lik senet verilmiştir.Hesabımızda şu anda bu ödemeyi karşılıyacak paranın bulunmadığı tespit edilmiştir.

10. Geçmiş dönem güvenlik şirketimiz olan Erdinç Özel güvenlik hizmetlerine toplamda 56.110, 68 TL lik borcun bulunduğu ve bu borç zamanında ödenmediği için sitemizin icraya verildiğini üzülerek belirtmek isteriz. Bu borç sitemizce icra masrafları ve avukatlık masraflarıda dahil olarak katlanarak ödenmek zorunda. Bu borç ödenemediği taktirde genel uygulama olarak sitemizin

asansör motorlarının yada asansör ana kartlarının icra yöntemiyle sökülebileceğini ve asansörlerimizin kullanım dışı kalacağını belirtmek isteriz.

11. CNM firmasına sistemizin kanalizasyon, arıtma ve havuz kimyasallarının temininden kaynaklanan 6 ay gecikmeli 10.611,40 TL borcun olduğu bu borcun sistemin çalışabilmesi ve icra işlemlerine maruz kalınmaması bakımından acil olarak ödenmesi gerektiği tespit edilmiştir.

12. Mevcut güvenlik firmamızın Kasım ayında kestiği faturanın 9.000,00 TL olduğu ve ödenmediği tespit edilmiştir.

13. Sitemiz içeresinde faaliyet gösteren Koze Tur firmasının tahliyesi için genel kurul kararının bulunduğu geçmiş yönetim tarafından tahliye işleminin yapılması için Koze tur firmasına 10.04.2018 tarihinde ihtar gönderildiği ancak bu güne kadar bir sonuç alınamadığı tespit edilmiş olup hukuki prosedürün başlatılmasıyla ilgili olarak site avukatımıza bilgi verilmiştir.

14. Binamızın kapalı otoparkında kayıt sisteminin olmadığı, LPG li araçların ve Ticari minibüs ve midibüslerin otoparkı kullandıkları tespit edilmiştir.Otoparkı kullanacak Katmaliklerimizden araç bilgilerinin güncellenmesi için araç bilgilerinin yönetimimizle paylaşılması istenilmiş. Ayrıca araç tanıma sisteminin sitemize kurulması için teklif toplama çalışmalarına başlanılmıştır.

15. Ülkemizde terör olaylarının artması emniyet görevlilerinin bu konuya maksimum hassasiyet göstermeleri sebebiyle sitemizde oturan herkezin ikametgahlarının yönetimizle paylaşılması gerektiği hem katmaliklerimizin güvenliğini tesis etmek hemde sizlere yapacağımız tebligatların elinize zamanında ulaşması için önem taşımaktadır.

16. Güvenlik görevlilerimiz site sakinlerimizin ziyaretçilerini kayıt altına almadan ve site sakinlerimizin onayı olmadan içeri almayacaktır.Bazı dairelerimizin site içi görüşmelerini gerçekleştirdiği diafon sistemini dairelerine kurdurmadığı tespit edilmiştir. Sizlerle iletişimin sağlanabilmesi bakımından yönetimimize güncel iletişim bilgilerinizi ( Cep telefonu varsa e posta ), 01.Ocak.2019 tarihine kadar bildirmenizi rica ederiz. Diafon sistemini aktif etmek isteyen kat maliklerimizin yönetimimize bilgi vermesi halinde siz değerli kat maliklerimize yardımcı olunacaktır.

17. Kafetaryamızın okul kantini görüntüsünden kurtularak siz değerli Katmaliklerimize yakışır bir hale getirilmesiyle ilgili olarak çalışmalarımız başlamış olup en kısa sürede sizlere bilgi verilecektir.

18. İskan konusuyla ilgili olarak Aksu Belediyesiyle hem tanışma hemde mevcut durumuzu tespit etmek için ziyarette bulunulmuş gelişmeler sizlerle paylaşılacaktır.

19. Hesaplarımızın tutulduğu Akbank ile görüşülmüş hesaplarımız üzerinden alınan banka komisyonlarının bundan sonra alınmamasıyla ilgili anlaşma sağlanmıştır.

20. Binamızın Kanalizasyon sorununu çözmek için çalışmalara başlanılmış yağmurların sonlanmasına müteakip kuyularımızın temizlenme işlemlerine başlanılacaktır.

21. Sitemizin güvenlik kameralarının yetersizliği tespit edilmiş olup konuyla ilgili teklif çalışmalarına başlanılmıştır.

22. Sitemize gelen yollardaki sokak aydınlatmalarının doğu tarafta olmaması, batı taraftaki sokak aydınlatmalarının çalışmaması konusu hem Muhtarımızla hemde enerji firmasıyla görüşülmüş Batı taraftaki mevcut sokak aydınlatmaları aktif hale getirilmiş, doğu tarafa aydınlatma direği konulması için gerekli resmi müracaatlar yapılmıştır.

23. Site girişimiz önündeki yolda bulunan kaldırım taşlarının yenilenmesiyle ilgili olarak belediyemizle görüşülmüş yenileme çalışmaları başlamıştır.

       Saygılarımızla,
                                                                             FALEZYUM SİTE YÖNETİMİ

  
1073 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret63810