• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Falezyum Residence  
Altıntaş Mah. 31115 Sok.No:3  07112 - Aksu/ANTALYA
Tel : 0(242)354 00 28 & Cep : 0(530)347-87-68
    • FALEZYUM RESİDENCE SİTESİ
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
    • Başlık Metni
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

Havuz Kullanma Yönetmeliği Ve İşletme Talimati

Havuz kullanma yönetmeliği ve işletme talimatı

Konut sahibi her kat maliki, Kiracı ve yasal temsilcileri havuzdan istifade edebilirler.

Aidat borcu olan Kat Maliki ve Kiracı veya yasal temsilcileri, havuzdan ancak geçmiş dönem borçları ve tespit edilen gecikme cezaları ile beraber ödedikleri takdirde faydalanabilecektir.

Havuza girişte Parmak izi uygulaması yapılmaktadır. Dairede yaşan şahısların siteye girişlerinde kullandıkları parmak iziyle havuza giriş sağlanmaktadır. Parmak izi ile ilgili lütfen Yönetim Ofisine başvurunuz.

Havuz sezonu Yönetim Kurulunca belirlenen yaz sezonunda açılır, Kış sezonunda kapanır.

Site Yönetim Kurulu belirtilen hususlar dışında ve havuzun o günkü durumuna göre veya gelen misafir yoğunluğuna göre günlük misafir girişini kısıtlayabilir.

Daire ile ilgili yasal kişinin olmadığı durumlarda misafirlerin havuz kullanımı yasaktır.

Kiracısı olan ev sahipleri havuzu kullanamaz.

Havuz kullanımı ile ilgili havuz kurallarına uymayan site sakinleri için Yönetim Kurulunun tespit edeceği tüzük esaslarına göre havuza giriş sınırlandırılabilir.

Mesken sahibi, meskenini sattığı takdirde havuzdan yararlanamaz.

Havuz kullananlar açılış, kapanış saatlerine ve uyarı panolarında yazılı olan kurallara uymak zorundadır.

Her daire için en fazla 1 misafir ücretsiz olarak havuzu kullanabilir. 2. Misafir ve fazlası ücrete tabidir. Ücret her yıl yönetim kurulunca belirlenecektir. En fazla 30 misafir havuzu kullanabilir. Ödeme nakit olarak havuz girişinde makbuz karşılığı yapılacaktır. Misafirler havuz giriş kartını ancak kimliğini teslim ederek alabilecektir. Giriş kartını iade ederek kimliğini teslim alacaktır. Site sakinlerinin havuzdan daha verimli faydalanabilmesi için bu yol izlenmiştir. Lütfen görevlilere yardımcı olunuz!

HAVUZ İŞLETME TALİMATI

Her yıl yönetim kurulunca belirlenecek saatte (cumartesi gecesi 24:00,diğer günlerde 22:30) havuz kullanıma açık olacaktır. Sabah 09:00 a kadar havuzu kullanan kişilerin gürültü çıkartmadan diğer site sakinlerini rahatsız etmeyecek şekilde havuzu kullanması gerekmektedir. Temizlik sebebiyle yalnızca Pazartesi ve Cuma günleri sabah açılış saati 09:00 olacaktır. Belirtilen saatler dışında havuza girmek yasaktır.

Havuza; Yönetmelik esaslarına göre parmak izi ile giriş yapılır. Teknik sorunlarda görevli personele bilgi verilir.

Havuz suyunun temizliğini korumak için havuza girmeden önce mutlaka duş alınmalıdır. Güneş yağı kullanımı sonrasında da mutlaka duş alınmalıdır.

Şezlong, minder, sandalyelerde yer ayırma yapılmaz. Yer tutmak amacıyla konulan havlu görevliler tarafından toplanır.

Dökülen saçlar havuz filtrelerini tıkayacağından bayanların ve uzun saçlı bayların bone kullanmaları yada saçlarını toplamaları yararlıdır.

Havuz derinliği yüzme bilmeyenler için tehlikelidir. Havuz derinliği yetişkin havuzunun her kısmında 1,50 metredir. 0-6 yaş grubu çocukların (ebeveyn gözetiminde) çocuk havuzunda, diğer yaş grubu ana havuzda yüzmeleri gereklidir. 0-12 yaş grubu çocuklar ebeveynleri nezaretinde ana havuzda yüzebilirler. Lastik bot, deniz yatağı ve bezli çocuklar ana havuza giremez. Site Yönetimi, belirlenen yaş grubunun altında olup ta havuza site yönetiminin bilgisi dışında giren çocuklar ile ilgili hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.

Havuz bölgesi ve güneşlenme alanında top oynamak, koşmak ve benzeri oyunlar oynamak, gürültü yapmak, başkalarını rahatsız ettiğinden yasaktır.

WC & DUŞ temiz tutulmalıdır.

Havuzda görevli personelin ikazlarına ve ikaz panosundaki kurallara mutlaka uyulmalıdır.

Kedi-Köpek gibi evcil hayvanların gündüz ve gece havuz ve güneşlenme alanına girmesi yasaktır.

Havuz bölgesine galoşlu olsa bile ayakkabı ile girilemez. Havuza uygun kıyafetler ile giriş yapılmalıdır. Yarı çıplak veya elbise ile havuza giriş yapanlar uyarılacaktır tekerrüründe havuz girişleri kısıtlanacaktır.

Açık, kanamalı yaralar, mantar ve bulaşıcı hastalık hallerinde kesinlikle havuza girilemez.

Havuz bölgesinde cam şişe ve bardak kullanılamaz. Lütfen havuz bölgesinde plastik ya da karton bardak kullanınız.

Havuz ve güneşlenme bölgesinde kabuklu ve insanları rahatsız edecek yağlı ve kokulu yiyeceklerin tüketilmemesine özen gösteriniz.

8 yaşından küçük çocukların WC & DUŞ kullanımında ebeveynlerinin eşlik etmesi gerekmektedir.

Havuzu kullanan misafirlerin sorumsuz davranışlarından daire sahibi ya da ikamet eden kiracı ile yasal yetkisi olan kişiler sorumludur.

Havuz kenarındaki demirbaşlar, havuz bölgesi dışına çıkartılmaz.  Havuz demirbaşlarına hasar verenlerin hasar bedelleri ilgili şahıslardan tahsil edilir. 

Havuzumuzda görevli bir cankurtaran olmaması nedeniyle yetişkin dahi olsa yüzme bilmeyen ve sağlık sorunları bulunanların havuzu yanlarında refakatçi olmaksızın kullanmaları tehlikelidir.

Alkollü havuz kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Bebekler, havuz için üretilmiş özel naylon bez kullanarak ve yalnızca ebeveynleri eşliğinde çocuk havuzuna girebilirler. Lütfen çıplak olarak çocuklarınızı havuza sokmayınız!

Havuza giren site sakinlerinin can güvenliğinden site yönetimi veya görevli personel sorumlu değildir. 

Havuz ve güneşlenme bölgesi dışında (bahçede, blok içlerinde, koridorlarda ve asansörlerde) mayo, şort vb. giysilerle yarı çıplak dolaşılmamasına özellikle dikkat edilmelidir. 

Havuzu ve güneşlenme bölgesini kullanan site sakinleri, yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılacaktır.

Unutmayınız!

​DUŞ ALMADAN HAVUZU KULLANAN BİR KİŞİ 20 m3 SUYU KİRLETİR. DUŞ ALIRSA BU MİKTAR 2 m3 SUYA DÜŞER!

                                                                                 SİTE YÖNETİMİ

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret63809