• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Falezyum Residence  
Altıntaş Mah. 31115 Sok.No:3  07112 - Aksu/ANTALYA
Tel : 0(242)354 00 28 & Cep : 0(530)347-87-68
    • FALEZYUM RESİDENCE SİTESİ
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
    • Başlık Metni
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

07/06/2019 tarihli 3 Nolu Sirkü

FALEZYUM RESİDENCE SİTE SAKİNLERİNE

 

SİRKÜ NO: 03

TARİH      : 07.06.2019

KONU       : Yönetim Faaliyetlerimiz

 

         Çok kıymetli Falezyum Residence Site Ailesi; Yönetimimizin bu güne kadarki faaliyetlerini içeren bilgiler aşağıda  bilginize sunulmuştur.

      Bildiğiniz üzere  tüm bloklarımızın  asansörlerinin yenileme işleri Prizma asansör firmasına verilmişti. Bu kapsamda A-Blok Asansörlerinin yenileme işlemleri tamamlanmış. C-Blok asansörlerinin işlemleri haziran ayının ilk iki haftası içerisinde tamamlanacak olup daha sonra B-Bloğun asansörlerinin işlemleri haziran ayı sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır. Her ne kadar yenilenme işlemi tamamen bitmese de, tüm blokların asansörleri güvenli bir şekilde çalışır hale getirilmiş ve siz değerli kat maliklerimizin mağduriyeti önemli ölçüde giderilmiştir. Şunu özellikle belirtmek isteriz ki bu yenileme işlemleri sonucunda asansörlerin teslim alınmasına müteakip 5 yıl süre boyunca asansörler tamamen garanti altına alınmış olacak ve sitemize ek bir tamir masrafı doğurmayacaktır. Bunun yanında Aylık olarak ödediğimiz Asansör bakım ücreti 1.918,96-TL.sından, 1.200,00-TL.sına düşürülerek önemli ölçüde tasarruf sağlanmıştır. Şunu unutmayalım ki asansörler hepimizin ortak kullanımındadır. Sizlerin göstereceği özen ve hassasiyet asansörlerin kullanım ömrünü uzatacaktır.

       Dairelerimize temiz su basan hidrafor tanklarımız ve sistemimiz arıza yapmış, sistemmimiz Frekans konvertörü sistemiyle yenilenerek hidrofor motorlarımızın ömrü uzatılmış, tüketilen enerji açısından ise %40 Enerji tasarrufu sağlanmış, ayrıca dairelerimizdeki basınç sıkıntıları ortadan kaldırılmıştır.

      Bahçe sulamamızı sağlayan hidrafor sistemimizin arızalı olduğu tespit edilmiş. Motorların gerekli değişim ve onarımları yaptırılarak sulama sistemimiz çalışır hale getirilmiştir.

      Binamızın kanalizasyon surunu ile ilgili olarak yetersiz olan zerzemine ilave yeni zerzemin yapılmasına rağmen  sorunumuz hala devam etmektedir. Tüm uyarılarımıza rağmen sakinlerimiz tuvalet kağıtlarını, atık yemek yağlarını, çay posalarını ve benzeri atıklarını lavabo ve klozetlere atmakta bunun sonucunda ise sistem tıkanarak otoparkımıza pis suyun akmasına neden olmaktadır. Yönetimimizce işin uzmanlarına yaptırılan inceleme neticesinde pis su boru hatlarımızın çapının yeterli olmadığı ve bunun ileride daha büyük sorunlar açmaması için acil olarak daha büyük boru çapı kullanılarak yenilenmesi gerektiği tespit ettirilmiş olup konuyla ilgili teklif alma çalışmalarımız devam etmektedir. Her ne kadar bu yatırım yapılsa dahi  yukarıda bahsi geçen atıkları attığımız sürece bu sıkıntıdan tamamen kurtulma şansımız bulunmamaktadır. Sizlerden ricamız bu konuya tüm aile bireylerimizi uyararak maksimimum hassasiyet göstermenizdir.

      Havuz dairemizdeki elektirik panomuz yenilenmiş, havuz motorlarımızın tamir ve bakımları yapılmış çürüyen demir aksamların galvanizli demirlerle değişimi yapılmış ve sistem sezona hazır hale getirilmiştir. Bunun yanında havuz etrafındaki seramiklerin derzleri tamir edilmiş havuz giderlerinin plastik parçalarının değişimi yapılmıştır. Yine havuz etrafındaki korkulukların tamiri yapılarak havuz girişimiz tek kapıya düşürülmüştür.

      Sitemizin acil elektirik ve aydınlatma işlemleri tamamlanmış blokların ve ortak kullanım elektirik saatlerinin ayrımı yapılarak Elektrik kaçaklarının önüne geçilmiş bunun yanında aylık gider tablolarımızda görüleceği üzere  Aylık ortalama %50 gibi yüksek bir oranda elektrik faturalarında ciddi tasarruf sağlanmıştır.

      Sitemizin SGK borçları kapatılmış, personel sigortalarında SGK indiriminden faydanılmaya başlanılmıştır.

      Sitemizin çocuk oyun parkı bölümünün etrafı çitlenmiş parkın açılış kapanış saatleri sitemiz sakinlerini rahatsız etmeyecek şekilde  belirlenmiştir.

      Sitemizin çevresini belirleyen dış duvarlar üzerindeki eski korkuluk demirleri yenilenmiş güvenliği arttırmak maksatlı üzerleri jiletli telle örülmüştür.

    Sitemize eşya taşımak için kulllanılan  A ve B blok arkasındaki kapıların kontrolü otomatik olarak yapılması için  motorlu kapı sistemiyle değiştirilmiş ve kumanda panosunun kontrolü güvenlik kulübesine verilmiştir.

    Havaların ısınmasıyla beraber haşerelerin artmasına engel olmak için sitemizin  otopark dahil tüm bodrum katları, bina içleri ve yeşil alanlarımız ilaçlatılmıştır.

      Sitemizde teknik personel olarak çalışan  Abdulkadir Temel beyin 2014 yılında işten çıkarılmasıyla ilgili 2011-2014 yılları arasını kapsayan 3 yıl 5 ay 18 güne ait kıdem tazminatı kendisine ödenerek sitemizin uğrayacağı cezai sorumluluk ortadan kaldırılmıştır.

      Yaz sezonun başlaması ve havuzumuzun açılmasıyla billikte havuz etrafında eksik olan çöp kovası şezlong ve sehpalar alınarak kat maliklerimizin kullanımına sunulmuştur.

      Bloklarımızın cam tavanlarının  bir çoğunun eksik olması bunun yanında kırılmaz cam kullanılması gerekirken normal cam kullanıldığının tespit edilmesi bunun ciddi tehlike arzetmesi, yamurlu havalarda camlardan bina içlerine  sürekli yağmur suyu girdiği tespit edilmiştir. Ayrıca giriş kapılarının artık kullanılmaz olduğunun tespiti yapılmıştır. Konuyla ilgili gerekli teklifler toplanılmış ilk önce C bloğun  tamiratı yapılarak işlemler tamamlanmıştır. Sırasıyla A ve B bloklar içinde aynı işlemlerin yapılmasına  başlanılacaktır.

      Bildiğiniz üzere bloklarımızda yangın söndürme sistemimiz bulunmamaktadır. Katlarda bulunan yangın dolaplarının devreye alınması otopark ve bahçeye yangın dolaplarının konulması bunun yanında itfaiye geldiğinde onu besleyecek hidrant hattının yapılmasıyla ilgili olarak çalışmalara başlanılmış olup işlemler tamamlanınca sizlere ayrıca bilgi verilecektir.

      Kıymetli Falezyum Residence Site Ailesi şunu bilmenizi isteriz ki yapılan tüm yatırım ve harcamalar en ince ayrıntısına kadar hesaplanıp planlanmakta bunların ortak gider ve aidat hesaplarından yapılması gerekenlerin ayrımları yapılmaktadır aylık olarak yayınladığımız gider tablolarında bu harcamalarımızın detaylarını görebilirsiniz. Bunun yanında demirbaş ödemelerimizin  son ödeme tarihinin  30/Haziran/2019 olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz. 01/Temmuz/2019 tarihi itibariyle borçlu daielerimizin tamamına icrai işlemin başlatılacağını ödeyecekleri rakamın üzerine Avukat, Aylık %5 gecikme faizi ve İcra masraflarının da ilave edileceğinden mağdur olunmaması açısından bu tarihe kadar sitemize olan tüm borçlarınızın kapatılmasını önemle rica ederiz.

         Saygı ve Sevgilerimizle,

         Falezyum Residence Site Yönetimi

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret61381